Zapalenie pęcherza i inne dolegliwości dróg moczowych potrafią być naprawdę uciążliwe. Żeby im zapobiec lub szybko i skutecznie się ich pozbyć warto sięgnąć po jedną z trzech roślin – skrzyp polny, żurawinę lub pokrzywę.

🌱 Skrzyp polny jest skuteczny w leczeniu infekcji dróg moczowych i kamicy nerkowej. Zawiera krzemionkę, flawonoidy, sole potasu, saponiny, kwasy organiczne, fitosterole, karetonoidy, garbniki i witaminę C. Witamin C zakwasza mocz a w połączeniu z krzemionką utrzymuje w dobrym stanie błony śluzowe. Skumulowane w skrzypie składniki działają moczopędnie, wypłukując toksyny. Mają również właściwości przeciwzapalne.

🌱 Żurawina zapobiega infekcjom dróg moczowych i wspomaga ich leczenie. Nie dopuszcza do przywierania bakterii E.coli do cewki moczowej i pęcherza. Dzięki temu bakterie są usuwane z organizmu wraz z moczem i nie powodują stanów zapalnych.

🌱 Pokrzywa zawiera flawonoidy i jony mineralne. Działa moczopędnie i oczyszczająco. Pomaga w wydalaniu z organizmu jonów chlorkowych i mocznika. Stosuje się ją podczas zapalenia dróg moczowych, problemów z oddawaniem moczu, kamicy nerkowej i skazy moczanowej.