Opis projektu

Męczy Cię ból gardła a pastylki z drogerii sobie z nim nie radzą? Czas sięgnąć po zioła! Można je stosować w postaci naparów, płukanek a także tabletek do ssania.

🌱 Tymianek – źródło olejku tymolowego, flawonoidów i witaminy C. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Rozrzedza wydzielinę, ułatwia odkrztuszanie i osłania śluzówkę.
🌱 Lukrecja gładka (korzeń) – zmniejsza stan zapalny i łagodzi podrażnienie gardła, dodatkowo stymuluje układ odpornościowy i wytwarzanie przez organizm antywirusowego interferonu.
🌱 Eukaliptus – leczy i łagodzi ból gardła, dzięki zawartości olejków aromatycznych, które działają antyseptycznie oraz tanin o właściwościach ściągających.
🌱 Prawoślaz lekarski (korzeń) – Działa łagodząco na rozpulchnioną i zainfekowaną śluzówkę. Pobudza układ immunologiczny.
🌱 Szałwia – zawiera olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne oraz witaminę B1, A, C i PP. Ma działanie odkażające, ściągające i przeciwzapalne (nie wolno jej stosować w zbyt dużych ilościach, ponieważ wysusza śluzówkę).