Aktualności

Zapraszamy właścicieli, pracowników sklepów zielarsko medycznych, producentów, dystrybutorów, dietetyków, bioenergoterapeutów oraz Wszystkich dla których pasją są Zioła i wykorzystanie ich w medycynie niekonwencjonalnej, jak również w codziennym Życiu
na Wiosenne Sympozjum Zielarskie które odbędzie się 14-15 kwietnia w hotelu Magellan w Bronisławowie, ul. Żeglarska 35/31, w pięknym otoczeniu Zalewu Sulejowskiego. Swoje wykłady wygłoszą dr Ryszard Grzebyk, dr Jerzy Maslanky, Zbigniew T. Nowak
Nie zabraknie również akcentów rozrywkowych.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres izbazielarskomedyczna@gmail.com

ZGŁOSZENIE-UCZESTNICTWA sklepy

ZGŁOSZENIE-UCZESTNICTWA wystawcy

Serdecznie Zapraszamy 26 Marca o godz 17:45 na konferencję do Katowic ul.Mickiewicza budynek Węglokoksu. Gościem będzie prof.n.dr hab.n.farm. Ilona Kaczmarczyk-Sedlak.

UWAGA !!!   Zmiana miejsca spotkania
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Izby
odbędzie się w HOTELU DIAMENT w Katowicach Wita Stwosza 37
(niecały kilometr dalej przy A4 w stronę Wrocławia)
przepraszamy za zmiany 

Zawiercie 11.12.2017

W dniu 11.12.2017  w Villa Verde w Zawierciu odbyło się Posiedzenie Członków Zarządu Polskiej Izby Zielarsko Medycznej i Drogeryjnej. Na spotkanie o godz. 12:00 przybyli

 • Piotr Duda – Prezes Zarządu
 • Jarosław Rozmus – V-ce Prezes Zarządu
 • Anna Bałazy – Sekretarz
 • Elżbieta Szostak – Skarbnik
 • Małgorzata Kołodziej – Członek Zarządu
 • Waldemar Gałdecki – Członek Zarządu
 • Paweł Kubicki – Członek Zarządu

Małgorzata Kołodziej z przyczyn zdrowotnych opuściła  Posiedzenie o godz 13:00

Plan i Protokół posiedzenia Zarządu przewidywał

 1. Podsumowanie Zjazdu członków Izby w hotelu Belweder w Ustroniu w dniach 22-23.09.2017
 2. Ustosunkowanie się do działań Herbarii oraz Polskiej Grupy Zielarskiej,
 3. Zapoznanie się z rozliczeniami przedstawionymi przez Prezesa P. Piotra Dudę a w szczególności :
 • wpływami składek od członków Izby w roku 2017′
 • wpływami finansowymi ze Zjazdu w Ciechocinku i Ustroniu,
 • wydatków i kosztów w roku 2017,
 • obecnego stanu finansowego Izby Zielarsko Medycznej (saldo rachunku bankowego, saldo pogotowia kasowego)
 1. Z uwagi na to że Pan Prezes nie przedstawił pełnego rozliczenia …..
 2. Postawiono Prezesowi Piotrowi Dudzie Votum nieufności wobec jego działań mogących wpływać na szkodę Izby.

W jawnym głosowaniu Zarząd odwołał p. Piotra Dudę ze stanowiska Prezesa Izby.
Za odwołaniem głosowały 4 osoby (Anna Bałazy, Elżbieta Szostak, Waldemar Gałdecki, Paweł Kubicki)  Małgorzata Kołodziej była nieobecna,

Przeciw głosowała 1 osoba – Jarosław Rozmus

Podczas kolejnego jawnego głosowania Jednogłośnie powołano P. Annę Bałazy na stanowisko Prezesa Polskiej Izby Zielarsko Medycznej i Drogeryjnej.

W głosowaniu wzięli udział (Piotr Duda, Jarosław Rozmus, Elżbieta Szostak, Waldemar Gałdecki, Paweł Kubicki)

Jednocześnie zobowiązano Piotra Dudę do przedstawienia pełnej dokumentacji finansowej i korespondencji do dnia  15 grudnia.

Złożono wniosek Formalny do Komisji Rewizyjnej o rozpoczęcie czynności wynikających ze statutu Izby Zielarsko Medycznej.

Pełny Protokół z posiedzenia Zarządu do wglądu na Walnym Zgromadzeniu Izby.

Katowice 2017.12.30

ZARZĄD POLSKIEJ IZBY ZIELARSKO MEDYCZNEJ I DROGERYJNEJ
z siedzibą w Katowicach

Zawiadamia, że dniu 20.01.2018 o godz. 14:00 w Katowicach w Hotelu Campanille zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków Polskiej Izby Zielarsko Medycznej i Drogeryjnej.

Plan spotkania przewiduje:
1. Wybór przewodniczącego oraz protokolanta
2. Stwierdzenie ważności zgromadzenia do podejmowania uchwał w trybie statutowym. Wybór komisji skrutacyjnej
3. Wystąpienie członka Zarządu – podanie Zarządu Izby do dymisji
4. Zatwierdzenie Dymisji Zarządu
5. Powołanie Nowego składu Zarządu
6. Wybór i powołanie Komisji Rewizyjnej
7. Wolne Wnioski (proszę o wcześniejsze ich przygotowanie i zgłoszenie)
8. Sprawy Różne

Prosi się Członków Izby o obowiązkowe uczestnictwo, gdyż będą zapadać ważne decyzje dla Izby Zielarskiej.

Potwierdzenia uczestnictwa proszę wysyłać mailem: izbazielarskomedyczna@gmail.com

W dniach 23-24.09.2017r w Ustroniu w pięknym hotelu Belweder, odbył się szczególny zjazd członków Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej, ponieważ poświęcony był obchodom XX- lecia istnienia PIZM. Oprócz członków izby w spotkaniu uczestniczyło wielu przedstawicieli podmiotów gospodarczych związanych z branżą zielarską nie tylko w Polsce – zarówno właściciele sklepów zielarsko-medycznych jak i producenci czy też dystrybutorzy.

Spotkanie oprócz uroczystości związanych z obchodami XX-lecia, miało charakter szkoleniowo-targowy, co było zawsze priorytetem wszystkich zjazdów członków
izby, organizowanych od wielu lat z częstotliwością 34 razy w roku.

Pierwszego dnia, 23.09.2017r, już od godzin porannych uczestnicy mogli skorzystać z atrakcyjnych ofert zakupu towarów u wszystkich wystawców – producentów czy też dystrybutorów. Spotkanie też umożliwiło wielu nowym właścicielom sklepów nawiązanie kontaktów handlowych a także poznanie wielu produktów. Po obiedzie, wszystkich przybyłych na zjazd przywitał Prezes Zarządu PIZM Piotr Duda a szczególnie gości honorowych, którzy mogli uczestniczyć w obchodach, a którzy na przestrzeni lat szczególnie zasłużyli się dla izby. Są to: prof. Wiktor Stelmach, dr Piotr Kardasz, lek.med. Krzysztof Błecha, były prezes Zarządu PIZM Jan Szupina. Po oficjalnym otwarciu, mgr Grażyna Cieślik przedstawiła rys historyczny i genezę powstania Izby. Wspomnienie to umieszczone jest na stronie PIZM. Miłym akcentem zjazdu było uhonorowanie osób zasłużonych w powstanie, rozwój i działalność izby poprzez wręczenie pamiątkowych dyplomów. Poza tym, żeby upamiętnić jubileusz, każdy z uczestników zjazdu otrzymał okolicznościową statuetkę.
W swoich wystąpieniach: Piotr Duda, Jan Szupina, Waldemar Gałdecki i Tadeusz Miszczak położyli nacisk na główne zadanie jakie spełnia izba w środowisku zielarskim. Jest to instytucja reprezentująca środowisko zielarskie w Polsce w oficjalnych kontaktach z Ministerstwem Zdrowia, co miało już miejsce niejednokrotnie a najważniejszym dla nas faktem było doprowadzenie po protestach z dnia 19.05.2010r., uchylenie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6.10.2009r. w sprawie produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu pozaaptecznego oraz w punktach aptecznych, bardzo niekorzystnego dla sklepów zielarsko-medycznych. Wspomnienie o tych wydarzeniach również umieszczone jest na stronie izby. Pozytywnym oddźwiękiem wspomnianej działalności izby było wstąpienie w jej szeregi wielu właścicieli sklepów zielarsko-medycznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak już niejednokrotnie podkreślaliśmy: im liczniejszą grupa jesteśmy tym większa nasza siła w jakiejkolwiek argumentacji i obronie wspólnych interesów.
Po części oficjalnej uczestnicy wysłuchali kolejno wykładów: Pani dietetyk Bożeny Żak-Cyran na temat: Substancje biologicznie czynne w żywności roślinnej i ziołach w walce z chorobami cywilizacyjnymi i Ojca Marcelina Pietryji: Mocny układ immunologiczny podstawą zdrowia do późnej starości.
Szczelnie wypełniony programem dzień, zakończył się uroczystą kolacją, otwartą polonezem.
24.09.2017r – drugi dzień zjazdu z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych rozpoczął się wykładem dr Piotra Kardasz w auli, a nie jak planowano w plenerze. Niemniej wykład, który przybrał formę dyskusji na temat leczniczego działania otaczających nas roślin, przy ogromnej wiedzy dr Kardasza, był bardzo interesujący.
Szkolenie uczestników przez P. Cezarego Fryszkiewicza w zakresie skutecznych technik i psychologii sprzedaży
: Jak osiągnąć więcej w biznesie, było ostatnim punktem części wykładowej zjazdu.
Podczas obiadu Prezes Zarządu Piotr Duda podziękował wszystkim za udział w zjeździe i zaprosił na następne, już wiosenne spotkanie, którego termin zostanie ogłoszony na stronie izby.

Protokolant: Elżbieta Szostak, skarbnik Zarządu PIZM

FOTORELACJA Z 20-LECIA POLSKIEJ IZBY ZIELARSKO-MEDYCZNEJ

Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej

Informujemy że 28 maja 2017 r. odbędzie się Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej. Będzie miało ono miejsce w Katowicach w Hotelu Campanille przy ul Sowińskiego 48 o godzinie 12.00

 

Sprawozdanie ze Zjazdu Noworocznego w Ciechocinku 28-29.01.2017

W dniach. 28-29.01.2017, w Ciechocinku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie wyjazdowe, członków Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej oraz Grupy Herbaria. Wszystkich przybyłych na spotkanie przywitali: Pani Dyrektor Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych Joanna Nestorowicz oraz Prezes Zarządu Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej Pan Piotr Duda.

Następnie rozpoczęły się wykłady i prezentacje w następującej kolejności:

 • 14.10 – 15.10 wykład p. Zbigniewa T. Nowaka “Produkty pszczele nadzieją współczesnej medycyny”
 • 15.10 – 15.40 – Prezentacja firmy FARMINA w nawiązaniu do wykładu p. Zbigniewa T. Nowaka
 • 15.40 – 15.50 – Prezentacja “HaliVox – unikalna nowość na gardło, chrypkę i smoczy oddech” – dr Piotr Sobczak, Prezes firmy ClickPharm
 • 15.50 – 16.20 – prezentacja firmy BIOLITE
 • 16.20 – 16.40 – prezentacja firmy FORMEDS
 • 16.40 – 17.00 – prezentacja firmy OPTIMA OLEJKI ETERYCZNE
 • 17.40 – 18.00 – prezentacja firmy AZ MEDICA
 • 18.00 – 19.30 wykład prowadzony przez dr Piotra Kardasza “Profilaktyka Przeciwnowotworowa” i prezentacja Duo Life

W przerwach pomiędzy wykładami, uczestnicy tradycyjnie mogli skorzystać z promocyjnych ofert handlowych przygotowanych przez producentów, specjalnie na to spotkanie.

Po bardzo wyczerpujących zajęciach, wszyscy uczestnicy mogli odpocząć podczas uroczystej kolacji i przyjemnej Noworocznej zabawy tanecznej ..oraz Loterii Noworocznej.

Niedziela 29.01.2017. również była szczelnie wypełniona zajęciami.
Zaraz po śniadaniu uczestnicy mogli wyruszyć na wycieczkę z przewodnikiem po Ciechocinku i zwiedzić miedzy innymi Tężnie i Park Zdrojowy. W hotelu można było również skorzystać z masaży relaksacyjnych..;-)

Dla pozostałych uczestników były otwarte stoiska targowe, oraz dalsza prezentacja Firm
12.30 – 15.00 odbyła się dyskusja dotycząca zmian prawnych dotyczących świata Zielarskiego

W targach brały udział następujące Firmy:

Olejki eteryczne optima; Biolite; Farmina; Formeds; Hemp Dobre Konopie , AZ Medica, Enecolis; PharmaNord; AMII, HB FLOS I SOREL; LIVING FOOD; Invent Farm, Czysty Ozon Herbapol Poznań, Naturalna Medycyna, Gal; Bassilur, Xenico; Vitabalans; PURE Bio; Vitus; Producent Pigwowca i rokitnika; Olejarnia Kołodziejowo; Ronic; Grzywna Maciej; AFP; IZI Czarny Bez KONOPOL; PRONOPOL; ClickPharm; Gigafarm; Aram; Złoto polskie; Zielony Smak; LR; TODA; Wiesiołek; EkaMedica; Nomak ; DuoLife; Green Port Team Sp. z o.o.; ProPharma sp. z o.o.; EkoVital Sp. z o.o.; Gałdecki Service; Ziołopiast; BIORAC; AKUNA

Zjazd zakończył się po obiedzie – wydaniem certyfikatów.

Protokolant – Bałazy Anna , Sekretarz Zarządu PIZM

Sprawozdanie ze Zjazdu Noworocznego w_Ciechocinku 28

Polska Izba Zielarsko Medyczna i Drogeryjna pragnie niniejszym przedstawić swoje stanowisko odnośnie PROJEKTU ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ZDROWIA ZMIENIAJĄCEGO ROZPORZĄDZENIE W SPRAWIE KRYTERIÓW KLASYFIKACJI PRODUKTÓW LECZNICZYCH, KTÓRE MOGĄ BYĆ DOPUSZCZONE DO OBROTU W PLACÓWKACH OBROTU POZAAPTECZNEGO ORAZ PUNKTACH APTECZNYCH z dnia 30.12.2016r.

Pomimo pewnych korzyści jakie projekt być może przyniesie sklepom zielarskim w postaci zwiększenia obrotów, oceniamy ten projekt jednoznacznie negatywnie jako oparty na nienaukowych przesłankach, szkodliwy społecznie i nieproporcjonalny.

 

W dniu 26.04.2015r., w Katowicach, odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo Wyborcze, członków PIZMiD. Sprawozdanie wraz z listą obecności oraz wszystkimi załącznikami – do wglądu w siedzibie PIZMiD. W miejsce  Zarządu ostatniej kadencji wybrano nowy Zarząd, który na swoim pierwszym posiedzeniu ustalił funkcje:

Prezes – Piotr Duda
V-ce Prezes – Jarosław Rozmus
Sekretarz – Anna Bałazy,
Skarbnik – Elżbieta Szostak
Członek – Adam Chudzik

Sprawozdanie z posiedzenia Zarządu, w siedzibie PIZMiD. Spotkanie uświetnił wykład Pana dr Krzysztofa Błechy na temat działania resweratrolu oraz  czarnuszki. Na zakończenie ustalono termin i miejsce następnego spotkania wyjazdowego: 13-14 czerwiec 2015r., Busko-Zdrój. Informacje na temat spotkania, będą umieszczane na stronie Izby.

Protokolant – Elżbieta Szostak, Sekretarz ustępującego Zarządu PIZMiD.

Sprawozdanie ze wspólnego spotkania wyjazdowego członków Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej i Drogeryjnej oraz członków Grupy Zielarskiej “Herbaria”.

W dniach 25-26.01.2014r., odbyło się pierwsze w 2014 roku, spotkanie członków PIZMiD oraz członków Grupy Zielarskiej “Herbaria”. Spotkanie to odbyło się w Krakowie, w Hotelu City SM Business & SPA s.c. Frekwencja spotkania była bardzo wysoka. Lista obecności członków PIZMiD w biurze PIZMiD. Spotkanie rozpoczął Prezes Zarządu PIZMiD Pan Piotr Duda, witając wszystkich bardzo serdecznie i prosząc zebranych o minutę ciszy ku czci pamięci naszego zmarłego Kolegi – Stanisława Gnacika, wieloletniego członka PIZMiD a także wieloletniego członka Zarządu PIZMiD. Następnie rozpoczęło się szkolenie wszystkich uczestników spotkania z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Prawnie wszyscy obywatele mają obowiązek udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanej osobie co określone jest art.162 Kodeksu Karnego, Ust.z dnia 6.07.1997r. Ze względu na charakter sklepu zielarsko-medycznego, takie sytuacje mogą się często wydarzyć. Po teoretycznej części wykładu, uczestnicy szkolenia podzieleni na kilkuosobowe grupy, odbyli ćwiczenia praktyczne. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat świadczący o przeszkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Po szkoleniu ratowniczym rozpoczęły się prezentacje firm przybyłych na spotkanie w Krakowie. I tak kolejno były to:
1. Laboratoria Natury Sp. z o.o. Lublin, premiera nowego produktu Osteo Max,
2. Stewiarnia s.c. Chylice, dystrybutor belgijskich czekolad Cavalier słodzonych ekstraktem ze stewii
oraz właściciel marki “Natusweet”,
3. Nano Trade Sp.z o.o. Warszawa, producent kremu Nano One Forte,
4. VARIA Sp. z o.o. Mikołów, właściciel marki Humavit,
5. J.J.W. Sp.j. Konstancin-Jeziorna, producent skarpetek zdrowotnych deoMed.
Oprócz bardzo ciekawych prezentacji ustnych, połączonych z interesującymi wykładami, wiele firm promowało się na stoiskach handlowych. I tak był to:
1. Produkty Naturalne s.c. Tuszyn, m.inn.seria kosmetyków wiesiołkowych,
2. Zioło-Piast Piastów Hurtownia Farmaceutyczna, dystrybutor Floradixu,
3. P.R.S. Kania Sp. z o.o Częstochowa –  Herbaty i Akcesoria,
4. Centrum Amis Leżajsk – zioła oczyszczające do kąpieli,
5. Forever Living Products Poland,
6. Wiesiołek Sp.j. Piotrków Trybunalski, dystrybutor m.inn. NOW,
7. EkoCentrum Szymon Borth, dystrybutor ALVEO,
8. EkaMedica Bielsko-Biała, producent m.inn.naturalnych soków owocowych,
9. Gospodarstwo Pasieczne Barć Świętokrzyska Daleszyce,
10. HB-Flos Health & Beauty Płońsk, producent herbat ziołowych,
11. Hurtownia Artykułów Spożywczych SOREL, 43-225 Wola,
12. “ARAM” Grigor Szaginian Ostrowiec Świętokrzyski,dystrybutor m.inn.marki 911,
Hirudoproctu oraz Hirudermu,
13. Kropla Omega Starachowice – producent olejów roślinnych tłoczonych metodą na zimno,
14. PHU LAURUS Rzeszów, importer włoskich, ziołowych farb do włosów:
Antica Erboristeria Herbatint Italy,
15. Pasieka PUCER Barciany, rok założenia 1957,
16. Propharma Sp.z o.o. Warszawa- importer i dystrybutor miodów Manuka,
17. Balviten Sp.z o.o. Katowice – producent żywności bezglutenowej,
18. VITUS Krzysztof Szumilas Łódź, dystrybutor m.inn.marki Dr Retter EC,
19. Marmed Health Care Sp.z o.o. Gorlice, właściciel marki Kropla Zdrowia-
produktów polecanych przez dermatologów,
20. Krakowskie Zakłady Zielarskie “Herbapol” S.A. w Krakowie,
21. Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp.z o.o. Kraków.
Uczestnicy spotkania skorzystali z wielu bardzo dobrych ofert handlowych. Wyczerpujący pierwszy dzień zjazdu zakończył się uroczystą kolacją połączoną
zabawą karnawałową prowadzoną przez DJ. Niedziela – 26.01., przyniosła zajęcia w podgrupach. Każdy z uczestników mógł szkolić się z zakresu metod sprzedaży,
wysłuchać wykładu na temat właściwości odżywczych i leczniczych grzybów. Później uczestnicy mogli  odwiedzić Sanktuarium Bożego Miłósierdzia w Łagiewnikach lub zwiedzać Stare Miasto, połączone z wizytą w Muzeum Narodowym w Sukiennicach. W czasie obiadu Prezes Piotr Duda podziękował wszystkim
za bardzo aktywnie spędzony czas i zaprosił wszystkich na następny zjazd, połączony ze  Zjazdem Sprawozdawczym,który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2014r., na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje na temat zjazdu, będą umieszczane na stronie Izby.

Protokolant – Elżbieta Szostak Sekretarz Zarządu PIZMiD

Sprawozdanie ze Zjazdu członków Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej i Drogeryjnej
oraz niezrzeszonych właścicieli sklepów zielarsko-medycznych.
W dniach 29-30.03.2014r., odbyło się kolejne spotkanie wyjazdowe członków PIZMiD oraz chętnych właścicieli sklepów zielarsko-medycznych, niezrzeszonych w Izbie.
Spotkanie odbyło się w Hucisku w hotelu Orle Gniazdo. Nazwa hotelu jednoznacznie wskazuje teren Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

29.03.2014r. – był dniem bardzo szczelnie wypełnionym szkoleniami.
Po obiedzie, wszystkich uczestników spotkania przywitał Prezes Zarządu PIZMiD
Pan Piotr Duda. Następnie rozpoczęły się prezentacje i wykłady.
Prezentacje rozpoczęły Laboratoria Natury Sp.z o.o. Lublin, gdzie Pan Wojciech Furtak przedstawił uczestnikom dwa nowe produkty, a mianowicie soki: Aloe Live Detox
oraz Aloe Live Vitality. Jak zwykle wykład był interesujący i bardzo rzeczowy.

Druga firmą przedstawiającą swoje produkty była PNN Pharmaceuticals Sp.z o.o. Sp.k. Poznań.
Godnym polecenia produktem w.w. firmy jest żel na blizny Scagel w wersji dla dorosłych oraz dla dzieci.jak

Następnie prezentacji swoich produktów dokonali przedstawiciele Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego
SULPHUR ZDRÓJ EXIM Busko-Zdrój. Są to produkty produkowane na bazie wód siarczkowych i borowiny
z Buska-Zdoju.
Po tych wykładach, w czasie przerwy, wszyscy uczestnicy mogli podejść do stoisk wystawczych, zarówno firm
które miały prezentację ustną, jak i pozostałych. A były to:
1. BIOTON S.A. Warszawa,
2. Olimp Laboratories Sp. z o.o. Nagawczyna,
3. Zioło-Piast Hurtownia Farmaceutyczna Piastów, dystrybutor marki Salus-producenta Floradixów,
4. MELALEUCA Poland Sp. z o.o. Gliwice – produkty z ol. z drzewka herbacianego,
5. SOREL hurtownia (zdrowia) Wola ,woj. Śląskie,
6. tianDe – doskonałe kosmetyki,
7. NOMAK Orzesze, dystrybutor m.inn. naturalnego oleju kokosowego oraz czystka w różnej postaci,
8. EkaMedica Bielsko-Biała, producent naturalnych soków owocowych i ziołowych oraz suplementów diety,
9. Akuna Polska, Szymon Borth,
10. Vitus Łódź, dystrybutor marki: “Ratownik”,
11. MedicaLine Otwock, producent marki “aliness”.
Jak zwykle wszyscy przedstawiciele prezentowanych firm przygotowali dla uczestników spotkania bardzo
atrakcyjne oferty handlowe, ważne w dniu spotkania.

Po przerwie rozpoczęły się szkolenia w zakresie:
1. Leki amazońskie i andyjskie w profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych- prof. dr Wiktor Stelmach,
2. Fitoterapia w dermatologii i odchudzaniu – lek.med. Krzysztof Błecha,
3. Cordyceps sinensis – medyczne właściwości grzyba kordyceps – Małgorzata Kołodziej.
Po szkoleniu, wszyscy uczestnicy dostali Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu, sygnowany przez
wykładowców.
Pan dr Błecha po wykładzie zaprezentował wszystkim nową książkę swojego autorstwa:”Ziołolecznictwo
Ojca Grzegorza Sroki”, która to pozycja jest w połowie wywiadem z Ojcem Sroką oraz wspomnieniem o nim,
a druga połowa zawiera koncepcje terapeutyczne Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki w Żywcu.

Po bardzo wyczerpującym dniu, uczestnicy odpoczęli podczas uroczystej kolacji.

30.03.2014r. był bardzo pięknym, słonecznym dniem –  stąd kolejny wykład  prof. Wiktora Stelmacha odbył się w plenerze. Wykład był kontynuacją wykładu z dnia poprzedniego a także Pan Profesor cierpliwie odpowiadał
na wiele pytań słuchaczy.
Po wykładzie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze.
Protokół z Walnego, do wglądu w siedzibie PIZMiD.

Wiosenne spotkanie zakończyło się obiadem, gdzie Pan Prezes zaprosił wszystkich na następne
cykliczne spotkanie, które odbędzie się w ostatnim tygodniu września na Polesiu, w hotelu
Darów Natury. Serdecznie zapraszamy.

Protokolant – Sekretarz Zarządu PIZMiD Elżbieta Szostak